Katalog systemów TOP DRIVE jest największym tego typu na rynku. Zawiera ponad 500 gotowych zestawów oraz całą gamę opcji i modyfikacji.  W związku z tym uzyskujemy ponad 1500 rożnych wersji systemu. Generalnie katalog podzielony jest na 2 części:

 • Systemy do aut dostawczych
 • Systemy do aut ciężarowych

Każda z tych części posiada kilka podgrup do których należą: gotowe zestawy, systemy napełniania, kompresory, panele do desek rozdzielczych, części zamienne i akcesoria. Na końcu katalogu znajduje się zestawienie stosowanych poduszek i ich dane techniczne. W pierwszej części znajdują się również opisy historii Top Drive, zalet i idei systemu, przykładowej instrukcji montażu oraz certyfikatów jakie posiadają. Oczywiście wszystkie te elementy dokładnie opisujemy również na naszej stronie Internetowej w analogicznych odnośnikach “Więcej informacji”.

Jak korzystać z katalogu?

Dla prawidłowego poruszania się po katalogu niezbędne jest prawidłowe odczytywanie opisów jakie znajdują się przy każdej pozycji. Ponieważ w części aut dostawczych i w części aut ciężarowych występują drobne różnice – nie wszystkie punkty tabeli są zawsze pokazane. Generalnie system elementów opisu jest w powtarzalny. Standardowo jego poszczególne komórki oznaczają (przypominamy, że zawsze wszystkie punkty występują) :

 1. Numery zgodne z załączonymi rysunkami
 2. Numer katalogowy zestawu
 3. Model pojazdu
 4. Wersja pojazdu
 5. Miejsce zabudowy (przód czy tył pojazdu)
 6. Typ poduszki pneumatycznej
 7. Typ napełniania systemu
 8. Zakres dat produkcji pojazdu
 9. Kształt osi pojazdu (+ew. wymiar)
 10. Typ kół na osi (pojedyncze czy podwójne)
 11. Dane dodatkowe pojazdu
 12. Dane resoru pojazdu
 13. Producent pojazdu
 14. Grupa typu pojazdu

Jak prawidłowo dobrać zestaw?

Ze względu na ilość dedykowanych rozwiązań, aby prawidłowo dobrać zestaw dla danego pojazdu potrzebujemy: Producenta, Modelu, Wersji, Daty produkcji, Strony zabudowy (przód/tył), kształtu ramy, rodzaju kół (pojedyncze czy „bliźniaki”) a w niektórych wypadkach również wymiarów ramy. Oczywiście dla niektórych modeli wystarczy wersja i rok – bo nie ma tam różnic w wersji zawieszenia. Jednak popularne i masowe produkty dotyczą pojazdów o dużej „różnorodności” wersji zawieszenia. Dlatego tak dużo danych jest niezbędnych do poprawnego wyboru wersji. Oczywiście oferta systemów Top Drive stale rośnie. Standardowo jednak jego wersję finalną przygotowujemy raz na 1-2 lata. Dlatego jeśli nie znajdą Państwo jakiegoś systemu do konkretnego modelu prosimy Kontakt z nami. Możemy wtedy sprawdzić czy jest on ewentualnie już dostępny. Reasumując – katalog Top Drive to największy zbiór dedykowanych do konkretnych modeli pojazdów i zintegrowanych z oryginalnym zawieszeniem systemów dodatkowego zawieszenia pneumatycznego na rynku.